درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
امیرحسین کریم پور
امتیاز: 170769
رتبه:5
11
501
577
5440
امیرحسین کریم پور ، مدیر انجمن سخت افزار و تجهیزات دیجیتال TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت ، سیستم عامل لینوکس ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

منظور از Page Faults و Hard Faults در ویندوز چیست ؟

تاریخ 26 ماه قبل
نظرات 2
بازدیدها 243
Hard Faults یک اتفاق شوم و نحس است که برای کامپیوتر عزیز ما اتفاق می افتد. Hard Faults در لغت به معنای گسل سخت است!!! فارسیش نکنیم بهتره ... Hard Faults زمانی اتفاق می افتد که CPU برای پردازش یک برنامه یا اپلیکیشن نیاز دارد تا آن برنامه در RAM اجرا شده باشد اما از بخت بد آن برنامه در RAM اجرا نمیشود و در HARD Disk جا خوش میکند. همانطور که میدانید و مطمئنم که میدانید اپلیکیشن ها برای اجرا شدن ابتدا باید از هارد دیسک به رم کامپیوتر منتقل شوند و تمام پارامتر های آن توسط CPU کنترل و مورد پردازش قرار بگیرند. Hard Faults باعث کاهش کارایی هارد دیسک مان میشود و این درحالیست که هارد دیسک نمیتواند اطلاعات مورد نیاز را به RAM منتقل کند و کامپیوتر ما در اصطلاح هنگ میکند. هر چه تعداد Hard Faults ها بر حسب ثانیه بالاتر باشد به این معنی است که هر چیزی که در سیستم در حال اجراست به کندی کار میکند. برای مشاهده Hard Fault به مسیر زیر در ویندوز بروید:
Control Panel-->Administrative Tools-->Resource Monitor-->Memory Tab 
در نسخه های پیشین ویندوز Hard Faults را Page Faults نیز میگفتند. شاید Page Faults قابل فهم تر از Hard Faults باشد.همانطور که گفته شد Hard Faults زمانی اتفاق می افتد که آدرسی که مربوط به application مورد نظر برای اجرا در حافظه اصلی RAM نباشد اما Page Faults زمانی اتفاق می افتد که بخشی از حافظه هارد دیسک میباشد که کامپیوتر در زمان کمبود حافظه RAM برای آدرس دهی داده های مورد نظر به آن مراجعه میکند در دسترس نباشد. بدیهی است که این مورد مربوط به Hard Disk ما میباشد پس اگر هارد دیسک نتواند به خوبی کار کند پس حافظه کمکی که همان Page File نیز هست دچار اختلال میشود. با این توضیحات پس نتیجه میگیریم که اگر برنامه ای در ویندوز بخواهد به خوبی کار کند پس باید Hard Faults آن صفر باشد. مانند عکس زیر که مشاهده میکنید

منظور از Page Faults و Hard Faults در ویندوز چیست ؟


حالا که اینارو گفتیم بهتره گریزی بزنیم و قسمت های بعدی رو هم مختصری معرفی کنیم :

Commit: این قسمت مقداری از PageFile هست که CPU به این Process اختصاص داده است.
Working Set: این قسمت مقداری از حافظه فیزیکی RAM را که توسط این برنامه در حال استفاده است را نشان میدهد.
Shareable: مقداری از حافظه فیزیکی توسط این برنامه در حال استفاده است ار بر حسب KB/s نشان میدهد.و میتواند با Process های دیگر به اشتراک گذاشته شود.
Private: بر عکس حالت Shreable قسمتی از حافظه فیزیکی است که توسط این برنامه در حال استفاده است و نمیتواند با Process های دیگر به اشتراک گذاشته شود.
نکته: شاید بتوان نتیجه گرفت که کامپیوتری که دارای حافظه RAM بیشتری است کمتر دچار Page Faults میشود.
خلاصه آنچه که در بالا گفتیم آن است که Hard Faults به تعبیر ساده بلوک هایی از حافظه RAM کامپیوتر که از Virtual Memory یا حافظه مجازی که Page File نام دارد نتواند از هارد دیسک بازیابی شود ونتیجه این میشود که برنامه اجرا نمیشود و Hard Faults روی میدهد.


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر نام و منبع دارای اشکال اخلاقی می باشد.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • دوست عزیز این مسئله باعث کاهش کارایی سیستم میشه یا باعث افزایش!!؟؟؟! شما در پاراگراف اول اینطور فرمودید:
    Hard Faults باعث افزایش کارایی هارد دیسک مان میشود و این درحالیست که هارد دیسک نمیتواند اطلعات مورد نیاز را به RAM منتقل کند و کامپیوتر ما در اصطلاح هنگ میکند.هر چه تعداد Hard Faults ها بر حسب ثانیه بالاتر باشد به این معنی است که هر چیزی که در سیستم در حال اجراست به کندی کار میکند.برای مشاهده Hard Fault به مسیر زیر در ویندوز بروید:
    Control Panel-->Administrative Tools-->Resource Monitor-->Memory Tab
  • ممنون از شما دوست عزیز.
    اشتباه تایپی بود که اصلاح شد.سپاسگذارم

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید