درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جهت دریافت مدرک با مراجعه به به این بخش و ورود به دوره مورد نظر، بر روی گزینه دریافت مدرک کلیک کرده، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا پروسه صدور مدرک برای شما طی شود.

صدور مدرک تنها برای دوره هایی که به صورت کامل خریداری شده و قیمت آن ها بالای 100،000 تومان باشد انجام خواهد شد.

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
امیرحسین کریم پور
امتیاز: 160000
رتبه:5
11
492
518
5189
امیرحسین کریم پور ، مدیر انجمن سخت افزار و تجهیزات دیجیتال TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت ، سیستم عامل لینوکس ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

حل مشکل Audio services not responding در ویندوز

تاریخ 13 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 341
یکی از مشکلات احتمالی که ممکن است باعث عدم دریافت صدا از کامپیوتر شود کار نکردن سرویس های صوتی ویندوز است و در این صورت شما هنگام Troubleshoot یا رفع عیب نمودن این مشکل توسط ابزار خود ویندوز با پیغام خطای زیر روبرو میشوید :

Audio services not responding

این مشکل میتواند از منقضی شدن درایور های صوتی ناشی شود که منجر به عدم کارکرد صحیح آن میشود. ما در این آموزش میخواهیم با ارئه راهکار های زیر به رفع این مشکل بپردازیم.

راهکار اول : فعال کردن سرویس Windows Audio


برای انجام این کار ابتدا کلید های ترکیبی Windows و R را بفشارید و در پنجره RUN تایپ کنید SERVICES.MSC و اینتر را بزنید. سرویس Windows Audio را یافته و روی آن دابل کلیک کنید و Startup Type آنرا روی Automatic بگذارید و آنرا Start کنید. این کار را برای سرویس Windows Audio Endpoint Builder نیز انجام بدهید. اگر این سرویس یا سرویس Windows Audio Endpoint Builder در حالت Running باشد آنرا Restart کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که سرویس های Remote Procedure Call یا RPC و RPC Endpoint Mapper در حالت Running قرار داشته باشند. از تب Dependencies دو سرویس Windows Audio و Windows Audio Endpoint Builder نیز بررسی کنید که سرویس های RPC و RPC Endpoint Mapper در آن وجود داشته باشند. حال در RUN تایپ کنید MSCONFIG و به تب Services بروید و دو سرویس مذکور را یافته و مطمئن شوید که تیک آنها خورده است و در حالت Running قرار دارند. در آخر نیز سیستم را Restart کنید.

راهکار دوم : Uninstall کردن درایور های صوتی


ابتدا نرم افزار CCleaner را نصب و اجرا کنید و به پنجره Registry آن بروید و Scan را بزنید تا رجیستری های خراب را شناسایی کرده و آنها را تعمیر و در صورت نیاز حذف کند. RUN را باز کنید و تایپ کنید DEVMGMT.MSC و اینتر بزنید تا کنسول مدیریتی Device Manager باز شود قسمت Sound, video and game controllers را Expand کرده و روی دستگاه صوتی مورد نظر راست کلیک کرده و Uninstall را بزنید تا درایور آن حذف شود. در آخر نیز سیستم را Restart کنید.

راهکار سوم : تغییر دادن کلید رجیستری


در RUN تایپ کنید REGEDIT و اینتر را بزنید و مسیر زیر را دنبال کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ AudioEndPointBuilder \ Parameters

کلید رجیستری ServicDll را پیدا کرده و روی آن دابل کلیک کنید و مقدار یا Value زیر را در آن تایپ کرده و در آخر سیستم را Restart کنید.

%SystemRoot%\System32\AudioEndPointBuilder.dll

پیروز ، موفق و ITPRO باشید
نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید