درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

حل مشکل نمایش داده شدن آپشن های موجود در منوی راست کلیک بصورت آهسته

0 نظرات
42 بازدیدها
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی که بر روی صفحه دسکتاپ ویندوز راست کلیک میکنید گزینه های موجود در منوی آن به صورت کند و آهسته نمایش داده شوند. این مشکل وقتی به طور مکرر بوجود می آید باعث نارضایتی کاربران ویندوز شده و بهتر است هر چه زودتر مرتفع گردد. این مشکل ممکن است از نرم افزار های نصب شده بر روی ویندوز ناشی شود و یا اینکه از مقضی شدن درایور کارت گرافیک ممکن است این مشکل بروز دهد. خب پس بدون هیچ اتلاف وقت با ارائه دادن راهکار ها یکراست به سراغ حل مشکل میرویم ...

راهکار اول : آپدیت کردن دایور کارت گرافیک


با تایپ دستور Devmgmt.msc در RUN کنسول مدیریتی Device Manager را باز کنید و قسمت Display adapters را باز کرده و درایور کارت گرافیک تان را با راست کلیک کردن روی کارت گرافیک و زدن دکمه Update Driver بروز رسانی کنید. در صفحه بعد Search automatically for updated driver software باید بزنید و در صورت متصل بودن کامپیوترتان به اینترنت درایور کارت گرافیک از سایت سازنده آن دانلود و بر روی ویندوز نصب میشود.

راهکار دوم : غیرفعال کردن Shell Extensions های جانبی


اگر نرم افزار هایی دارید که در منوی راست کلیک نمایش داده میشوند ممکن است یکی از این نرم افزار ها باعث بروز این مشکل شود برای حل این مشکل ابتدا این نرم افزار را دانلود کرده و با دسترسی Administrator اجرا کنید و از قسمت منو بر روی دکمه Options کلیک کنید و سپس بر روی Filter by Extension Type کلیک کنید و Context Menu را انتخاب نمایید. در صفحه بعدی نرم افزار هایی که حالت Disabled آنها No است را انتخاب کنید و دکمه قرمز رنگ در بالای صفحه را بزنید تا غیرفعال شوند. حال سیستم را Restart کنید.

راهکار سوم : انجام Clean-Boot


تعدادی از نرم افزار های جانبی یا به اصطلاح فنی 3rd party باعث بوجود آمدن مشکل هنگام بوت شدن ویندوز میشوند که رایج ترین آنها همان فریز شدن سیستم هنگام بوت است. در این گونه مواقع میتوانید با انجام Clean-Boot مشکل را حل نمایید. برای انجام Clean-Boot شما را به دیدن این لینک ارجاع میدهم.

راهکار چهارم : تعمیر Registry


کلید های ترکیبی Windows و R را بفشارید و در RUN تایپ کنید REGEDIT و اینتر را بزنید. مسیر زیر را در رجیستری ویندوز دنبال کنید :

HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ shellex \ ContextMenuHandlers

پوشه ContextMenuHandlers باز یا Expand کرده و بقیه پوشه ها را به جز نرم افزار هایی که جدیدا نصب شده اند بعلاوه WorkFolders را حذف کنید. توجه کنید که بعد از حذف هر یک از پوشه های موجود در این پوشه باید یکبار سیستم را Restart کنید تا تغییرات اعمال شوند.


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : TOSINSO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow