درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

معرفی Active Directory FSMO Roles یا نقش های مدیریتی اکتیودایرکتوری - قسمت سوم : Infrastructure Master

0 نظرات
در ادامه معرفی نقش های مدیریتی اکتیودایرکتوری یا FSMO role ها در خدمت شما هستیم در این نکته می خواهیم درباره نقش Infrastructure Master در اکتیو دایرکتوری که یک نقش فعالیت کننده در سطح Domain است به صورت مفصل صحبت کنیم. همانند سایر نقش های مدیریتی اکتیودایرکتوری ، نقش Infrastructure Master در یک Domain تنها در اختیار یک دامین کنترلر میتواند باشد اما در یک Forest بسته به تعداد دامین ها می تواند توسط چندین دامین کنترلر میزبانی شود. هر دامین کنترلر در ساختار اکتیو دایرکتوری اطلاعات کاملی درباره تمامی Object های داخل Domain اش را ذخیره می کند. با این وجود ، سلسله مراتب Forest اکتیو دایرکتوری محدود به یک دامین نیست بلکه می تواند شامل چندین دامین نیز باشد. فعالیت های این دامین ها به هیچ وجه در ساز و کار اکتیو دایرکتوری تاثیر نمی گذارد تا زمانیکه Security Object هایی از یک دامین در یک دامین دیگر استفاده نشده باشد ... در عمل ، نمونه های کمی از ایزوله شدن یک دامین از یک دامین دیگر در یک Forest وجود دارد. به این معنی که در خیلی از اوقات یوزر هایی از یک دامین در گروهی از یک دامین دیگر در آن Forest عضو می شوند و با هم در تعامل هستند. نقش Infrastructure Master در اکتیو دایرکتوری مسئولیت چنین Scheme یا طرح هایی در هر دامین هستند.

برای مثال در دامین B یک Security Group وجود دارد که شما میخواهید یوزر یا یوزر هایی از دامین A را در آن گروه عضو کنید. هنگامی که یوزر در آن گروه عضو میشود موارد زیر اتفاق می افتد :
1. دامین کنترلری که عهده دار نقش Infrastructure Master از دامین B می باشد به Global Catalog سرور دسترسی پیدا می کند تا اطلاعات مربوط به یوزر عضو دامین A را بدست بیاورد. زیرا GC سرور اطلاعات مهم از تمامی Object های موجود در Forest را در خود ذخیره می کند و تنها اطلاعات ضروری را دربردارد.
2. دامین کنترلری که عهده دار نقش Infrastructure Master از دامین B می باشد یک Phantom Object از یوزر عضو شده در دامین A ایجاد می کند. Phantom Object یک نوع Object خاص در اکتیودایرکتوری است که توسط کنسول ADSI Edit و یا کنسول AD U&C و ... نمی تواند نمایش داده شود. Phantom record ها شامل حداقل اطلاعات درباره آن Object یا شی ء می باشند به عنوان مثال Distinguished name ، GUID و SID .
3. نقش Infrastructure Master به طور پیش فرض هر 2 روز یکبار تمامی Phantom Object ها را با اطلاعات GC سرور مقایسه می کند، برای مثال اگر تغییری در Attribute های یوزر موجود در دامین A تغییر داده شود ( مثلا تغییر نام داده شود ، به یک دامین یا کانتینر دیگر منتقل شود ، حذف شود و ... ) Infrastructure Master تغییرات مناسب را در Phantom Object مربوط به آن Object صورت می دهد.


ادامه دارد ....

نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : microsoft.tosinso.com
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
ردیف عنوان قیمت
1 معرفی Active Directory FSMO Roles یا نقش های مدیریتی اکتیودایرکتوری - قسمت اول : Schema Master رایگان
2 معرفی Active Directory FSMO Roles یا نقش های مدیریتی اکتیودایرکتوری - قسمت دوم : Domain Naming Master رایگان
3 معرفی Active Directory FSMO Roles یا نقش های مدیریتی اکتیودایرکتوری - قسمت سوم : Infrastructure Master رایگان
مطالب مرتبط
نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow