درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
امیرحسین کریم پور
امتیاز: 190468
رتبه:5
11
510
694
6143
امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد وب سایت TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... سابقه همکاری و فعالیت در سازمان های مختلف در قالب پروژه ، مشاوره ، تدریس و رفع اشکال ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

برطرف کردن مشکل خاکستری بودن گزینه Yes در پیغام UAC

تاریخ 12 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 198
زمانی که به عنوان یک کاربر Limit یا محدود و حتی کاربر ادمین در ویندوز نرم افزاری نصب می کنید یا برای مثال می خواهید یک یوزر اکانت جدید ایجاد کنید و یا اینکه در تنظیمات رجیستری می خواهید تغییراتی بدهید و به طور کلی قصد انجام تغییرات حیاتی در سیستم را دارید ابتدا ویندوز توسط قابلیت UAC یا User Account Control از شما می پرسد که می خواهید این کار را انجام دهید یا خیر و تا شما آنرا تایید نکنید و گزینه Yes را نزنید آن کار انجام نخواهد شد . حال مواقعی پیش می آید که گزینه Yes بصورت خاکستری رنگ است و شما نمی توانید کاری از پیش ببرید . علت این مشکل این است که اکانت کاربر Administrator بصورت Disable یا غیرفعال در ویندوز قرار دارد دلیلش هم ساده است ، شما اگر کمی با ساز و کار قابلیت UAC آشنایی داشته باشید حتما میدانید که کاربر محدود یا همان Standard User در سیستم عامل ویندوز اگر بخواهد برای مثال نرم افزاری را در سیستم نصب کند ابتدا باید به سطح دسترسی کاربر ادمین Elevate شود و سپس بتواند آن کار را انجام دهد و از آنجا که حساب کاربری کاربر Administrator غیرفعال می باشد پس نتیجتاََ گزینه Yes نیز بصورت خاکستری رنگ در می آید . خب برای حل این مشکل بایستی اکانت کاربر Administrator را فعال کنیم ، برای انجام این کار سیستم را Restart کنید و از منوی Advanced Option بایستی Command Prompt را باز کنید و دستور زیر را اجرا کنید :
net user administrator /active:yes
حال از طریق صفحه Startup Settings سیستم را Restart کنید و این بار وارد محیط Safe mode شوید و با کاربر Administrator لاگین کنید و اکانت کاربری قدیمی را کلاََ پاک کنید و یک اکانت کاربری جدید بسازید .


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : جزیره سرویس های شبکه مایکروسافت وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید