درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

جشنواره تخفیف شگفت انگیز زمستانه توسینسو

تا سقف 70 درصد تخفیف + ترافیک نیم بها برای پنج خرید اول هر محصول + پشتیبانی محصولات توسط اساتید + ارائه گواهینامه پایان دوره

تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
اسحاق احمدپور
امتیاز: 72944
رتبه:11
69
24
280
2846
اسحاق احمدپور، دانش آموخته دستیار شبکه های مایکروسافتی (MCSA) از مرکز Microsoft Innovation کشور ارمنستان و مهندس شبکه های مایکروسافتی (MCSE) از مرکز Ultimate کشور ترکیه| کارشناس در زمینه Virtualization| کارشناس شبکه های بی سیم CWNA| مدیر شبکه در پرشیانت، فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه شیراز، مترجم، مدرس، راهنمای تور به زبان انگلیسی. دارای 15 سال سابقه در زمینه IT و ده سال فعالیت مستمر در شبکه. تالیف و ترجمه بیش از ده ها مقاله و صدها مطلب آی تی در نشریات و وبسایت های خبری مرتبط پروفایل کاربر

دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه ششم

تاریخ 33 ماه قبل
نظرات 5
بازدیدها 1242
آشنایی با Windows To Go
درود به همه دوستان خوب ITPRO
آیا تاکنون برایتان اتفاق افتاده که به مکانی عمومی بروید و قصد استفاده از کامپیوترهای آنجا را داشته باشید، ولی به دلیل وجود پسورد بر روی ویندوزهای آن قادر به استفاده از آنها نبوده نباشید؟ یا این که شده که بخواهید کامپیوترتان را طوری در اختیار دیگران قرار دهید که هیچ فردی نتواند به درایوها یا اطلاعات شخصی تان دسترسی داشته باشد و فقط در حد کار کردن با آن بتواند از کامپیوترتان استفاده نماید؟ اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که تمایل به دانستن این موضوعات دارید، پیشنهاد می کنم این آموزش را مطالعه کنید.حتما شما نیز تا به حال این موضوع فکر کرده اید که چه خوب می شد اگر ویندوز قابلیت نصب شدن بر روی فلش و هارد دیسک های اکسترنال را نیز داشت تا بتوان آن را همیشه همراه خود حمل کرد. مبحث امروز راجع به یکی دیگر از ویژگی های جذاب ارائه شده در ویندوز 8 به نام قابلیت Windows To Go می باشد که به اختصار از آن به عنوان WTG نیز یاد می شود. به طور خیلی خلاصه این قابلیت به افراد اجازه خواهد داد تا ویندوز 8 را به صورت نصب شده و کاملا آماده بر روی فلش USB یا هارد دیسک اکسترنال داشته باشند و هر زمان که نیاز شد تنها با وصل کردن آن به هر کامپیوتری، آن را بوت کرده و مورد استفاده قرار دهند. آیا این فوق العاده نیست! ولی پیش از آن که به نحوه راه اندازی و کار با WTG بپردازیم، اجازه دهید تا پیش نیازهای آن را نیز مرور کنیم. برای استفاده از WTG افراد بایستی موارد زیر را رعایت کنند:

1. DVD و یا فایل ISO ویندوز 8 نسخه Enterprise
2. هارد دیسک اکسترنال یا حافظه USB با حجم حداقل 32 گیگابایت و بالاتر
3. قابلیت پشتیبانی هارد دیسک اکسترنال یا حافظه USB از نسخه USB 3

قاعدتا اولین کاری که پس از رعایت موارد گفته شده بایستی انجام داد، متصل کردن فلش یا هارد اکسترنال به کامپیوتر می باشد. در نتیجه ابتدا فلش یا هارد دیسک اکسترنال خود را به کامپیوتر وصل کنید تا شناسایی و در لیست درایوهای کامپیوتر نمایش داده شود. مورد بعدی نیز قرار دادن DVD ویندوز 8 بر روی DVD ROM و یا کپی فایل ISO آن بر روی یکی از درایوهایتان می باشد.پس از انجام این دو مورد و نیز رعایت پیش نیازها، مرحله بعد ساخت فلش یا هارد دیسک بوتیبل (Bootable) می باشد. بدین منظور ابتدا به Control Panel رفته و سپس با کلیک بر روی آیکون Windows To Go آن را باز می کنیم. پس از باز شدن WTG و در صفحه آغازین، هارد دیسک یا فلشی که به کامپیوتر وصل کرده ایم برای ما نمایش داده خواهد شد. ما نیز با انتخاب آن و زدن دکمه Next به مرحله بعد می رویم

دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه ششم

در قسمت بعد، برنامه از ما می خواهد تا آدرس فایل ISO یا درایوی که DVD ویندوز 8 بر روی قرار گرفته را معرفی نماییم. پس با زدن دکمه Add search location آدرس DVD-ROM فعلی که ویندوز 8 روی آن می باشد و یا فایل ISO که بر روی هارد دیسک قرار گرفته را به برنامه WTG داده تا ویندوز به طور خودکار موارد لازم را برایمان انجام دهد. در سناریوی من و آن گونه که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید، با دادن آدرس درایو D کامپیوترم، یعنی همان درایوی که DVD ویندوز 8 روی آن می باشد، آن را انتخاب و سپس بر روی دکمه Next کلیک می کنم.

دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه ششم

در قسمت بعد و در تصویر زیر، ویندوز از من می خواهد تا در صورت تمایل کلمه عبور یا پسوردی را برای WTG وارد نمایم. در صورتی که در این قسمت پسوردی تعیین کنیم، افراد بایستی هنگام بوت شدن هارد دیسک یا فلش، پسوردی را که در اینجا تعیین می نماییم وارد کنند. کاربرد این گزینه به خصوص می تواند زمانی باشد که به هر دلیل دوست نداشته باشیم و یا نخواهیم که دیگران از ویندوز موجود بر روی فلش یا هارد دیسک اکسترنال مان استفاده کنند، و یا مثلا در مواقعی که بر روی ویندوز همراهمان (WTG) دارای اطلاعات محرمانه ای باشیم و اگر احیانا فلش به سرقت برود نمی خواهیم تا کسی قادر به استفاده از فلش و اطلاعات درون آن باشد. در مثال زیر من اما از وارد کردن پسورد صرف نظر می نمایم و با زدن دکمه Skip مراحل را ادامه خواهم داد، ولی چنان چه شما مایل باشید می توانید پسوردی را نیز در نظر بگیرید.

دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه ششم

در صفحه پایانی از این قسمت، ویندوز پیش از آن که شروع به ساخت فلش بوتیبل کند پیغامی مبنی بر این که تمامی اطلاعات موجود بر روی فلش را حذف خواهد کرد به ما می دهد، و از آنجا که در این آموزش و بر روی فلش من هیچ گونه اطلاعات مهم یا قابل توجهی وجود ندارد، پس با زدن دکمه Create این مرحله را نیز پذیرفته تا عملیات ساخت WTG آغاز گردد. دوستان حتما پیش از شروع عملیات از این که اطلاعات مهمی بر روی فلش یا هارد دیسک تان وجود ندارد مطمئن گردید.

دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه ششم

دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه ششم

هم اکنون و در تصویر بالا مشاهده می کنید که WTG در حال ساخت فلش بوتیبل می باشد.
پس از این که ساخت فلش بوتیبل با موفقیت پایان پذیرفت، ویندوز از ما می پرسد که آیا تمایل دارید که هم اکنون گزینه های بوت کامپیوتر را خودکار بر روی فلش یا هارد دیسکی که هم اکنون WTG بر روی آن ایجاد شده تغییر دهیم و یا این که بعدا به صورت دستی خودتان آن را از طریق بایوس عوض می کنید؟ از آنجا که من زیاد تمایلی به تغییر آن توسط خود ویندوز نداشته و خودم بعدا آن را دستی به وسیله بایوس عوض خواهم داد، پس در نتیجه با انتخاب No و زدن دکمه Save and close پنجره را می بندم تا در همین جا به فرایند ساخت فلش بوتیبل پایان دهم. ولی چنان چه شما دوست داشته باشید می توانید گزینه دیگر را برای این منظور انتخاب کنید.

دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه ششم

پس از انجام مراحل بالا و آن چه که گفته شد، اکنون اگر کامپیوترتان را ریستارت و First Boot Device خود را بر روی هارد دیسک اکسترنال فعلی و یا فلشی که هم اکنون بر روی آن WTG را پیاده سازی نمودید بگذارید، مشاهده خواهید کرد که ویندوز WTG کاملا عادی و همانند ویندوز فعلی تان بوت می شود و قادر به کار کردن با آن خواهید بود. گرچه در پایان این جلسه ذکر چند مورد مهم را در استفاده WTG نیز ضروری می دانم:
1. در WTG قابلیت Windows Recovery که در ویندوزهای 8 معمولی از آن برای ترمیم ایرادات ویندوز استفاده می گردد وجود نخواهد داشت، و این بدین معناست که در صورت ایراد پیدا کردن ویندوز موجود بر روی WTG تنها راه حل ترمیم، فرمت کردن فلش و انجام تمامی مراحل بالا از ابتدا خواهد بود.
2. در WTG شما قادر به استفاده از قابلیت Hibernate یا Sleep نمی باشید.
3. در WTG افراد به هارد دیسک و درایوهای کامپیوتری که آن را بوت کرده اند دسترسی نخواهند داشت، و این به دلیل نکات امنیتی ست که مایکروسافت همیشه در برنامه های خود قرار می دهد.

نکته 1: اگر از سرعت اینترنت بسیار بالایی برخوردار باشید (که بعید می دونم فعلا تو ایران کسی داشته باشه)، حتی می توانید WTG را بر روی اکانت One Drive خود پیاده سازی، و به جای حمل کردن فلش با خود، هر کجا که از خطوط اینترنتی پرسرعت برخوردار باشید، WTG را بر روی اکانت One Drive خود نصب و Boot نمایید.
نکته 2: هنگام ساخت یا حتی استفاده از WTG هیچ گاه فلش و هارد دیسک اکسترنال تان را به USB Hubها وصل نکنید، چرا که به کّرات و دفعات متعدد حین کار با خطا مواجه خواهید شد. پس همیشه فلش یا هارد دیسک اکسترنال تان را به درگاه های اصلی USB در پشت کیس کامپیوتر وصل نمایید.
و در پایان نیز توجه داشته باشید که اگر فلشی که بر روی آن WTG می باشد را به هر کامپیوتری برای اولین بار وصل کنید ممکن است کمی زمان ببرد تا ویندوز WTG لود و بارگذاری شود، ولی در دفعات بعد دیگر این کندی لود و بارگذاری وجود نخواهد داشت. دلیل آن هم این امر می باشد که در بوت شدن WTG برای اولین بار بر روی هر کامپیوتری، بایستی تا ابتدا WTG درایورهای مختص همان کامپیوتر را نصب کند.

شادی، موفقیت، و سربلندی برای همه دوستان ITPRO


نویسنده : اسحاق احمدپور
منبع : جزیره سرویس های شبکه مایکروسافت وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی است

برچسب ها
ردیف عنوان
1 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : مقدمه
2 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : قسمت اول
3 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه اول
4 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه دوم
5 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه سوم
6 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه چهارم
7 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه پنجم
8 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه ششم
9 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه هفتم
10 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه هشتم
11 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه نهم
12 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه دهم
13 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه یازدهم
14 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه دوازدهم
15 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه سیزدهم
16 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه چهاردهم
17 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه پانزدهم
18 دوره آموزشی مدارک بین المللی MCSA مایکروسافت، کد 687-70 : جلسه شانزدهم
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • واقعا عالی بود .
  • با سلام
    خیلی خوب و عالی بود
  • سلام. ممنون از آموزش هاتون. میخواستم بدونم میشه علاوه بر ویندوز برنامه هم روی هارد اکسترنال ریخت؟ به عنوان نمونه ممکنه روی این هارد، فتوشاپ رو و یا هر فایل شخصی‌ دیگه‌ای رو در کنار ویندوز قرار داد تا همواره و همه جا بشه از اون استفاده کرد؟
  • بله، مشکلی نداره. گرچه خب اون کارایی بالا رو نسبت به مدل نصبی نداره، اما اگر توی راه اندازی WTG نوع هاردتون SSD باشه بسیار از کارایی بالایی برخوردار خواهید شد
  • این قابلیت فقط برای نصب ویندوز 8 میباشد یا برای نسخه های دیگر هم امکانش هست؟

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید