درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
امیرحسین کریم پور
امتیاز: 180392
رتبه:5
11
510
631
5720
امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد وب سایت TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... سابقه همکاری و فعالیت در سازمان های مختلف در قالب پروژه ، مشاوره ، تدریس و رفع اشکال ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

نصب مرورگر های Chrome و Firefox روی سیستم های کلاینت و ایجاد Shortcut های Custom روی دسکتاپ آنها با استفاده از Group Policy

تاریخ 3 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 121
یکی از مشکلاتی که بسیاری از مدیران شبکه دارند نصب نرم افزار روی سیستم های کلاینت است. شما با استفاده از Group Policy براحتی میتوانید نرم افزار های مورد نظر خود را روی سیستم های کلاینت نصب کنید بدون آنکه به صورت فیزیکی پشت سیستم های کلاینت بنشینید و این کار را انجام دهید. همچنین دادن مجوز نصب نرم افزار به یک کاربر عادی در دامین کار بسیار اشتباهی است و باید از آن خودداری کنید. یکی از نرم افزار هایی که میتوان گفت تمامی کاربران در شبکه به آن نیاز دارند مرورگر هایی مثل Chrome و یا Firefox است. ما در این سناریو این دو نرم افزار را از طریق Group Policy روی سیستم های کلاینت نصب می کنیم و کاربر زمانی که به سیستمش لاگین کرد Shortcut مربوط به آدرس وب سایت مد نظر را خواهد دید. برای انجام این سناریو مراحل زیر را طی کنید :

1. فایل نصبی مرورگر های Chrome و Firefox را دانلود کنید. توجه کنید که پسوند این فایل ها MSI باید باشد. حالا فایل های نصبی مرورگر ها را داخل یک Shared Folder قرار دهید و حتما Permission خواندن یا Read را به یوزر های دامین مورد نظر اختصاص دهید.
2. حالا کنسول Group Policy Management را باز کنید و روی OU ای که یوزر ها داخل آن هستند راست کلیک کنید و یک GPO بسازید یک نام مناسب به آن بدهید و OK را بزنید.
3. روی GPO راست کلیک کنید و Edit را بزنید و مسیر زیر را دنبال کنید :
User Configuration -> Policies ->  Software Settings -> Software Installation
حالا راست کلیک و از گزینه New گزینه Package را انتخاب کنید و در پنجره باز شده آدرس کامل UNC path ای که پکیج های MSI را در آن قرار دارید را وارد کنید. در پنجره Software Deploy گزینه Assigned را انتخاب کنید و OK را بزنید. یکبار دستور gpupdate را روی سیستم های کلاینت اجرا کنید و نیز با یکبار Restart کردن سیستم کلاینت نرم افزار نصب خواهد شد.
4. در همان GPO ای که ساختید به مسیر زیر بروید :
Computer Configuration->Preferences->Windows Settings->Shortcuts
روی گزینه Shortcut راست کلیک کنید و New را بزنید و روی گزینه Shortcut کلیک کنید. حالا مقادیر زیر را در پنجره باز شده انتخاب کنید :
Action = Update 
Name = Tosinso
Target Type = File System Object 
Location = All Users Desktop
Target Path = C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\Firefox.exe 
Arguments = https://tosinso.com
در مقابل Name هر نامی دوست داشتید وارد کنید. در مقابل Target Path باید مسیری که مرورگر در آن نصب شده را وارد کنید. در مقابل Arguments نیز باید آدرس وب سایت مورد نظر را وارد کنید. روی OK کلیک کنید.
5. کار تمام است. بعد از آپدیت شدن Policy روی کلاینت ها در دسکتاپ کاربران Shortcut آدرس وب سایت مورد نظر شما ایجاد خواهد شد و اگر روی آن کلیک کنید وب سایت مورد نظر باز خواهد شد.


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : جزیره سرویس های شبکه مایکروسافت وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • این پست حذف شده است
    دلیل حذف: تشکر صرفا از طریق گزینه پسندیدم انجام می شود. سپاسگذارم

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید